• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Videolar
Site Haritası
Enerji Bedenler
Enerji Bedenleri 

Hint ve Asya dinleri, felsefe ve kültürlerinde, insan vücudunda bulunan metafiziksel ve biyofiziksel enerji bağlantı noktaları ile insanın, görünen fiziksel bedeninin ötesinde, daha duyarlı ve daha etkin, ancak bazı özeldurumlarda, duygularımız aracılığıyla sezebiliriz bedenler önem taşır. Yoga, Reiki, Feng Shui başta olmak üzere Doğu kökenli ruhi ve fiziki şifa disiplinlerinde bunlar önemli yer tutar. İşte size bu önemli temel unsurarı bir bakışta görebileceğiniz özel bir derleme:
Beden = Enerji Bedenleri = Aura
Nadiler = Enerji Kanalları: Sushumna, Pingala, İda

ENERJİ BEDENLERİ

- ETERİK BEDEN
- DUYGU BEDENİ
- MANTAL BEDEN
- ASTRAL BEDEN
- ESİRİ KALIP
- GÖKSEL BEDEN
- KETHERİK BEDENAURA NEDİR?
Latince bir kelime olan AURA’nın manâsı, parıldayan ışıktır… Vücudun etrafını saran bir enerji alanıdır… Fizik beden, Aura sayesinde evrensel enerji ile temas kurar… Biyolojik bedenin etrafını eterik beden sarar… Bizim yedi enerji bedenimiz vardır… İnsanların duygu değişimleri, Aura’da dalgalanmalar veya renk değişimleri şeklinde kendilerini ifade ederler… Biyolojik beden, salgı bezleri ile; eterik beden, çakralarla ilgilidir..

ETERİK BEDEN NEDİR?
Kök çakraya karşılık gelir. Çakralar bu beden üzerinde başlar. Renkleri gri, gümüşi mavi ve parlaktır. Sağlıklı bir insanın bu bedeni mavi renktedir ama eğer sağlığı iyi değilse bu renk koyulaşır. Hastalık önce bu bedende baş gösterir.


DUYGU BEDENİ NEDİR?
Göbek çakraya karşılık gelir. Duygu dejenerasyonu bu bedende başlar. Fizik bedenin dış çizgilerini taşır. Renkli bulutlar gibi akıcı hareketler vardır. Parlak renklerden çamurumsu renklere doğru skalatiktir. Sevgi duygularında parlaklaşır, nefret duygularında çamurlaşmaya başlar. Zaman zaman eterik bedene zaman zaman zihinsel bedene akar. Bunlar birbiri içinde hareket eden enerjilerdir.

MANTAL BEDEN NEDİR?
Mide çakraya karşılık gelir. Önceki bedenlere göre daha ince bir maddesi vardır. Hala fizik düzleme aittir. Düşünce ve fikirler bu bedeni oluşturur. Düşünceler ne kadar netse o kadar sarıdır. Bu bedeni geliştirmek için pozitif kelimeler ve düşünceler üzerinde yoğunlaşmak gerekir. Konsantrasyon sürekli pozitifte olmalı. En zor görülen bu katmandır. Başın etrafından omuzlara doğru iner.

ASTRAL BEDEN NEDİR?
Kalp çakraya karşılık gelir. Şekilsiz, dağınık, bulutumsudur. Duygu bedeninden daha parlak ve canlı renkler vardır. Rengi daha ziyade gül pembesidir. Bu beden hipofiz bezini de etkiler. Çakralar bu bedende kendilerini gökkuşağı renkleriyle ifade ederler. Rengi altın sarısı olmasına rağmen gül pembe renginde de görünebilir.

ESİRİ KALIP NEDİR?
Boğaz çakraya karşılık gelir. Geçmiş yaşamlar bu katmanda mevcuttur. Mantralar bu katman düşünülerek yapılırsa bu katman çok beslenir. Bu düzeyde müzikle yapılan şifa etkili sonuç verir. Rengi kobalt mavidir ve üstünde ince ya da şeffaf beyaz çizgiler bulunur.

GÖKSEL BEDEN NEDİR?
Alın çakraya karşılık gelir. Ruhsal planın duygu düzeyidir. Ruhsal coşku bu katmanda hissedilir. Parlayan pastel renklerden oluşur, şeffaftır.

KETHERİK BEDEN NEDİR?
Tepe çakraya karşılık gelir. Ruhsal düzeyin mantal katmanıdır. Şuurumuzu bu seviyeye odaklarsak tanrısal olanla temas edebiliriz. Bu bedende o anki enkarnasyonun tüm katmanlarının bilgisi mevcuttur. Bu katmanda her şey çok net görülür ve bizi ruhsal aleme açar. Auranın tüm katmanlarını bir arada tutan son derece sağlam, güçlü iplikçiklerden meydana gelmektedir. Bu katmanda tüm çakralar altın rengindedir.
  
18805 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.451532.5815
Euro34.684134.8231
Hava Durumu
Saat
Takvim