• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Videolar
Site Haritası

ANA SAYFA

Kırmızı: Bu renk kendimizi daha enerjik ve harekete hazır hissetmemizi sağlar. Canlandırıcı etkisinden dolayı motivasyonu, enerjimizi, coşku ve yaşama sevincini, sıcaklık ve aşk duygularını, kan basıncını ve vücut ısısını harekete geçirir. İştah açıcılığı bilinir. Heyecanı ve hareketi sevenlerin kırmızı rengi seçtikleri görülür.
12.05.2014
Hayat tüm karşıtlarıyla yaşatır kendini bizlere. Doğal olan budur bu dünyada. Ve sen doğal yaşam kurallarına aykırı olarak geleni tutmak ama bırakmak istemiyorsun. Nefes almadan önce nefesi bırakmak gerekir. Dünya çarkı böyle dönüyor. O halde bu korku niye? Bu azâmet niye? Bugün sahip olduğunun güzelliğini yaşa, tadına var ve gidiyorsa bırak gitsin. Acıtan şey, sahip olduğunun gitmesi değil, senin onun gitmesini kabullenmemendir ve dolayısıyla, içinde vazgeçememenin sancılı eksiklik duygusudur.”
12.05.2014
KIZGINLIK Kızgınlık aslında çok yararlı bir vasıtadır. Kızdığımız her seferinde orada bol bol ders vardır. O bizim zayıf noktalarımızı, dualiteye kancalandığımız yerleri açığa vurur. Kızgınlık bize en çok şifaya ve dönüşüme ihtiyaç duyan yerlerimizi gösteren bir alarm sistemidir. Sizi öfkelendiren, bu süreci başlatan şeyleri iyi inceleyin. Onlar sizin hâkim, çözümlenmemiş sorunlarınızı yansıtırlar. Kızgınlık bize güçlenme konusunda çok ihtiyaç duyulan bir ders verir; öfkelendiğimiz her seferinde güç kaybederiz. Kızgınlığınızdan korkmayın, ya da onu yadsıyarak hapsetmeyin. Onun ardındaki çekirdek enerjiyi tanıyın. Eğer dengeli, merkezlenmiş ve Bir'liğe demirlemiş halde kalırsanız, bu çekirdek enerjiyi olumlu biçimlerde kullanabilirsiniz. O size bir şeyleri başarmak, yaratmak, güçlü olmak için gerekli dönüşümü verecektir.
12.05.2014
"Ayı işaret eden parmak, Ay değildir." Bütün dinler, nasıl yaklaştığınıza bağlı olarak, aynı derecede doğru ve aynı derecede yanlıştır. Onları EGOnun ya da GERÇEĞİN hizmetinde kullanabilirsiniz. Sadece kendi dininizin Gerçek olduğuna inanırsanız, dininizi egonuzun hizmetinde kullanıyorsunuz demektir. Bu şekilde kullanıldığında, din ideoloji haline gelir ve insanlar arasında çatışma, ayrılık ve hayali bir üstünlük duygusu yaratır. Gerçeğin hizmetinde kullanıldıklarında ise, çoktan uyanmış olan insanların ruhsal uyanış yolunda size bıraktıkları tabelaları ve işaretleri görür, onları olması gerektiği şekilde izleyerek kendinizi biçimle tanımlamalardan özgürleştirirsiniz. Sadece bir Tek mutlak gerçek vardır ve diğer tüm gerçekler ondan türemiştir.
12.05.2014
Geçmiş, sizi şimdide yaşamaktan alıkoyma gücüne sahip değildir. Bunu sadece geçmişe dayalı nefret ve kin yapabilir. Peki kin ya da nefret nedir? Sadece eski düşünce ve duygulardan oluşan bir "yük"
12.05.2014
"Bildiklerini unut.” diyor DOST. ” Gel al eline bir silgi, şu yeni başlayan güne bilgilerini silmekle başla. ” ” Zanlarını, yargılarını, önyargılarını ve dahi bütün genellemelerini koy bir çuvala ve hepten terk et. Gıybet etme sakın,… bil ki dedikodu denilen şey mıknatıs gibi kötü enerji çeker. Kimsenin aleyhine konuşma, uzaktan atıp tutma, insanları kem dille yargılama, bil ki yanılırsın.
12.05.2014
12.05.2014
Bilinç, beyindeki yaratıcılık… Eğer golf topu büyüklüğünde bilince sahipseniz, bir kitabı okuduğunuzda, golf topu büyüklüğünde anlayışa sahip olursunuz.
26.01.2014
Hayallerimiz Bilincimizin Bir Uzantısı mı? Hepimiz hayal kurarız. Peki, neden hayal kurarız?
26.01.2014
Hint ve Asya dinleri, felsefe ve kültürlerinde, insan vücudunda bulunan metafiziksel ve biyofiziksel enerji bağlantı noktaları ile insanın, görünen fiziksel bedeninin ötesinde, daha duyarlı ve daha etkin, ancak bazı özeldurumlarda, duygularımız aracılığıyla sezebiliriz bedenler önem taşır. Yoga, Reiki, Feng Shui başta olmak üzere Doğu kökenli ruhi ve fiziki şifa disiplinlerinde bunlar önemli yer tutar. İşte size bu önemli temel unsurarı bir bakışta görebileceğiniz özel bir derleme:
26.01.2014
 2 
Ve tam şu anda, dünyanın aynasında kendinizi seyrediyorsunuz …ne ebeveynleriniz yada öğretmenleriniz, ne de gittiğiniz okullar yada üniversiteler sizi etrafınızda gördüğünüz ve dokunduğunuz herşeyde kendinizi teşhis etmeniz doğrultusunda yetiştirdi. Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki yansımalarınızı açığa çıkartmaya başlıyorsunuz , karşınıza çıkan görüntü ise her zaman hoşunuza gitmiyor. İlk hayal kırıklıklarını, ilk talihsizlikleri, bazı aksilikleri, duygusal yanılgıları ve görünürde problem sayılan durumları tecrübe etmeye başlar ve tüm bunların aslında kendi yanılsamalarınız olduğunun farkına varmadan çoktan şikayet etmeye, diğerlerini sorumlu tutmaya ve suçlamaya, gizlemeye, yalan söylemeye ve kendinize acımaya alışmışsınızdır bile. Bunlar, yetişkinliğin karanlık sularının bir parçası olmaya başladığınızın açık göstergeleridir. Adult – Yetişkin kelimesinin kökeni pek de hoş sayılmaz; saflığın yitirilmesi anlamına gelen ‘adulturation’ kelimesinden gelmektedir. Büyümüş, adam olmuş insanların %99.9’unun yaptığı gibi siz de bir tanımlamayla, bir dış dünya masalıyla uyutulacaksınızdır. Zamanınızın çoğunu kendinizin dışında, diğerleriyle geçirirsiniz ve nadiren yalnız kaldığınız zamanlarda ise bir şeyler olmasını, telefonun çalmasını, dışarıdan bir kimsenin yada olayın size hayat vermesini beklersiniz. Sürekli olarak başkalarının arkadaşlığına özlem duymak, nefes almak için solunum cihazına ihtiyaç duymaya benzer. Başkalarını takip etmek, onlara bağımlı olmak, onlarla birlikte moda ve revaçta olan her ne varsa taklit etmek sizleri sıradanlaştırır. Adetlerin ötesine geçin! Onları geride bırakın! Siz sadece kendiniz olun…böylece diğerleri sizi takip edecektir. Bu özgürlük halini, bu bağımsız düşünceyi elde edebilmek için öncelikle kendinizi tanımalısınız, gerçekte kim olduğunuzu keşfetmelisiniz.
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864
Hava Durumu
Saat
Takvim