• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Videolar
Site Haritası

ANA SAYFA

Hücrelerinizin sürekli olarak yenilendiğini, tazelendiğini ve bunun bir akış halinde olduğunu entelektüel bir bilgi olarak bilmektesiniz.
26.01.2014
Bir nehir düşünün. Bir gözeden doğmuş bir nehir. Yeryüzünde akmakta. O hiçbir zaman yatağının şöyle veya böyle olmasını düşünmez.
26.01.2014
İki şey 'Kalitesiz İnsan'ın özelliğidir: 1- Şikayetçilik 2- Dedikodu.
29.12.2013
Pek çok insan üzüntüye, kontrole, idare etmeye ve inanç eksikliğine bağımlıdır. Her gün bu bağımlılıklardan kurtulmak için savaşın.
29.12.2013
Arkadaşlar günlük hayatta kızgınlıkla kullandığımız her küfür kendi enerji alanımızı kirletmekten başka bir işe yaramıyor. Bu yüzden yeni cümleler ürettim hayrımıza olsun
29.12.2013
Bir gün kızılderelilerden biri beyaz bir adamla buluşur. Beyaz adam der ki, Neden toprağı bizimle paylaşmıyorsunuz? Kızıldeli cevap verir; siz toprağa emrediyorsunuz.
29.12.2013
Fizikçilerden oluşan bir çalışma grubu, evrenin büyük bir projeksiyon olabileceğine ilişkin açık delilleri ortaya koydu.
22.12.2013
Başkalarını affettiğimizde ruhumuzu, zihnimizi ve bedenimizi özgürleştiririz. Nefret, kin, öfke ve intikam alma duygusu bizi hayatın güzelliklerinden, neşesinden, sevgisinden ve keyfinden uzak tutar. 2004'te avusturalya'lı iki bilim adamının yaptığı araştırmalarda mide bölgesinin moralle direk etkileşimi olduğunu hatta bağırsak mukozasındaki sinir sisteminde yine mutluluk hormonu üzerinde çok büyük rol oynadığı kanıtladı.
20.12.2013
Nefreti aşmanın tek yolu var: Affetmek. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller.
17.12.2013
Bir erkeğin düşünsel yeteneği, estetik birikimleri ne olursa olsun, hayatta durduğu kat, içine doğduğu kattır, tanıdığı ilk kadının, annesinin onu bıraktığı kat.
17.12.2013
 3 
Ve tam şu anda, dünyanın aynasında kendinizi seyrediyorsunuz …ne ebeveynleriniz yada öğretmenleriniz, ne de gittiğiniz okullar yada üniversiteler sizi etrafınızda gördüğünüz ve dokunduğunuz herşeyde kendinizi teşhis etmeniz doğrultusunda yetiştirdi. Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki yansımalarınızı açığa çıkartmaya başlıyorsunuz , karşınıza çıkan görüntü ise her zaman hoşunuza gitmiyor. İlk hayal kırıklıklarını, ilk talihsizlikleri, bazı aksilikleri, duygusal yanılgıları ve görünürde problem sayılan durumları tecrübe etmeye başlar ve tüm bunların aslında kendi yanılsamalarınız olduğunun farkına varmadan çoktan şikayet etmeye, diğerlerini sorumlu tutmaya ve suçlamaya, gizlemeye, yalan söylemeye ve kendinize acımaya alışmışsınızdır bile. Bunlar, yetişkinliğin karanlık sularının bir parçası olmaya başladığınızın açık göstergeleridir. Adult – Yetişkin kelimesinin kökeni pek de hoş sayılmaz; saflığın yitirilmesi anlamına gelen ‘adulturation’ kelimesinden gelmektedir. Büyümüş, adam olmuş insanların %99.9’unun yaptığı gibi siz de bir tanımlamayla, bir dış dünya masalıyla uyutulacaksınızdır. Zamanınızın çoğunu kendinizin dışında, diğerleriyle geçirirsiniz ve nadiren yalnız kaldığınız zamanlarda ise bir şeyler olmasını, telefonun çalmasını, dışarıdan bir kimsenin yada olayın size hayat vermesini beklersiniz. Sürekli olarak başkalarının arkadaşlığına özlem duymak, nefes almak için solunum cihazına ihtiyaç duymaya benzer. Başkalarını takip etmek, onlara bağımlı olmak, onlarla birlikte moda ve revaçta olan her ne varsa taklit etmek sizleri sıradanlaştırır. Adetlerin ötesine geçin! Onları geride bırakın! Siz sadece kendiniz olun…böylece diğerleri sizi takip edecektir. Bu özgürlük halini, bu bağımsız düşünceyi elde edebilmek için öncelikle kendinizi tanımalısınız, gerçekte kim olduğunuzu keşfetmelisiniz.
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.244927.3541
Euro28.765228.8804
Hava Durumu
Saat
Takvim